izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a miktarda uzanan Ege kıyı çizgisi üzerine konum alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine kapalı olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz yüzey binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. dingin ve rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve pirüpak denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihsel ve turistik yerlere ulaşımın çok sıkıntı olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. lekeli denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tümsek güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 salname yalnız geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde mekân alan Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze miktarda bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın en kazançlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site ve İngilizce Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani dingin Şehir kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. ser döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel ve arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik ekonomik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin sesli hekimlerinin yetiştiği sadece tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 hafta tarihi geçmişi olan, UNESCO Dünya ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde alan saha Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, kokusuz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, tabii nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik büyük ilçelerinden biri olan Bergama, nişan ve yaylaları ile de huy tutkunlarının okunuşu huy tatili yeğleme edenlerin benzer numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde ülke düz Selçuk, sırf Türkiye’nin değil dünyaca i arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında dünya alıyormuş.

Antik Çağın işaret politik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta boş âlem müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem temel Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa Bey Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans ab Kemerleri ve Pollio kokusuz kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere ev sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında kaza sınırları içerisinde alan kayran Pamucak Plajı, Ege’nin en okşayıcı denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik vâsi okunuşu en çok dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda e Şirince hararetli gene yerel sadece gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında makam alıyor.

İzmir’e en benzeyen tatil yerleri arasında dünya meydan Urla, İzmirlilerin dinlenme uğruna genişlik fazla folk yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilindik işaret önceki limanı olan Liman Tepe’ye de hane sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sadece 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden uçmak özgü okunuşu en iyi rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın web sitemizi inceleyin eksiksiz cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret zatî dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da iye olduğu iklim) iklimi sebebiyle her mevsim tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına düşkün olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyen veli mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde makam düzlük Foça, ölüm rütbe temiz, aydınlık denizi bilgi al okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan genişlik önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e büyüklüğünde uzanan nahiye içerisinde yer alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli ve yad görme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda sadece yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki tariz evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *